دعاوی شرکت ها

گسترش روز افزون روابط اجتماعی، اقتصادی، تجاری و شغلی، امکان آگاهی انسان ها بر تمامی قواعد و ضوابط و قاوانین حاکم بر شغلشان را از آنها سلب می نماید. بنابر این آنها نیاز دارند به منظور انجام صحیح فعالیت های خود و احقاق حق و حقوق خود، از مشاوران خبره کمک بگیرند. همین امر در زمینه فعالیت های سازمان ها و شرکت ها نیز صادق است. مشاور امور حقوقی شرکت ها می تواند مدیران را در زمینه دعاوی شرکت ها راهنمایی نماید.
دعاوی حقوقی مختلفی در بسیاری از مراجع قضایی مربوط می شود، اما دعاوی شرکت ها همواره یکی از پیچیده ترین دعاوی حقوقی محسوب می شود. بنابراین لزوم وکیل و مشاور حقوقی در هر شرکتی قابل چشم پوشی نیست.
دعاوی شرکت ها شامل چه مواردی است؟

شرکت ها و سازمان های تجاری با مسائل مختلفی روبرو هستند. این مسائل می توانند مالی، قانونی، درون سازمانی و … باشند. هرگونه بروز مشکل و اختلاف و طرح دعوی مربوط به مسائل حقوقی شرکت، نیازمند یک مشاور آگاه و خبره جهت حل و فصل هرچه سریعتر آن است.

دعاوی شرکت ها می تواند در زمینه های ذیل باشد:

• تأسیس شرکت، تغییرات شرکت و تدوین اساسنامه
• مطالبات معوقه شرکت
• قراردادها و آیین نامه های درون سازمانی
• قراردادهای خرید و فروش و قواعد حاکم بر معاملات
• ورشکستگی، ابطال تصمیمات و انحلال شرکت
• اختلافات شرکاء یا ذی نفعان
• امور مربوط به جذب و عزل کارمندان
• سایر مسائل حقوقی بنا به حوزه فعالیت شرکت

یک مشاور حقوقی خوب تجربه و علم کافی را در زمینه حل و فصل کلیه دعاوی فوق دارد. در نتیجه وی می تواند تمامی دعاوی شرکت را به صورت یکجا قبول نماید.
شرایط قبول دعاوی شرکت ها
مشاوران حقوقی شرکت ها، می توانند کلیه امور حقوقی یک شرکت را به صورت پروژه ای یا ثابت قبول نمایند.
شرکت ها و سازمان های بزرگ و عمدتاً دولتی، اغلب یک یا چند مشاور حقوقی را به صورت ثابت به استخدام خود در می آورند و کلیه امور حقوقی شرکت ها را به وی می سپارند. قبول یک جا دعاوی شرکت ها، مزایای زیادی را به دنیال دارد. از جمله آنکه مشاوران به خصوصی در جریان تمام جزئیات شرکت از بدو تأسیس هستند. بنابراین آنها وقت زیادی را صرف مطالعه دوباره پرونده های پیشین نمی نمایند. علاوه بر این، آنها به صورت مستقل تمامی مسائل حقوقی شرکت را دنبال نموده و از بروز مشکلات حقوقی احتمالی جلوگیری می نمایند.
در مقابل، گروهی از مدیران، در هنگام ایجاد شکایات علیه شرکت و بروز مشکلات حقوقی، به یک تیم مشاوره حقوقی شرکت ها مراجعه نموده و وکالت پرونده را به آنها می سپارند.
قبول دعاوی شرکت ها در مؤسسه حقوقی پندار
گروه وکلای دادخواست به عنوان یکی از معتبرترین و باتجربه ترین مؤسسات حقوقی فعال در ایران، قبول یک جا دعاوی شرکت را به شما پیشنهاد می دهد. تیم وکلا و مشاوران حقوقی باتجربه پندار، متشکل از وکلای پایه یک دادگستری، آماده ارائه خدمات در زمینه کلیه دعاوی مربوط به شرکت ها را به شما مدیران محترم دارد.
اگر مطلب بالا در زمینه دعاوی شرکت ها به شما کمک کرد و نیاز به مشاوره حقوقی در زمینه دعاوی شرکت ها دارید، هم اکنون با گروه وکلای دادخواست تماس بگیرید تا از مشاوره وکلای باتجربه آن بهره مند شوید.