تنظیم اسناد و لوایح

زمانی که به منظور طرح و تعقیب دعاوی علیه افراد یا دفاع در برابر دعاوی مطروحه علیه خود، مجبوریم به محاکم قضایی یا شبه قضایی مراجعه کنیم به ناچار باید اسنادی را از قبل تنظیم نموده یا لوایحی را بنویسیم.

بعضی از این اسناد برای شروع فرآیند رسیدگی مورد استفاده قرار می‌گیرند مثل دادخواست و شکوائیه، برخی دیگر برای فراهم نمودن مقدمات طرح دادخواست یا شکوائیه لازم و ضروری هستند مثل اظهارنامه و گونه ای دیگر هم برای دفاع از حق مورد مطالبه در مرجع رسیدگی یا دفاع در برابر ادعاها و شکایت‌های مطروحه علیه ما ضروری هستند مثل لوایح دفاعیه و البته دسته‌ آخر هم اسنادی هستند که ما برای جلوگیری از ادعاهای آینده آنها را تنظیم می کنیم مانند انواع صورتجلسه‌ها و اقرارنامه‌ها که افراد در روابط خود با یکدیگر تنظیم می‌نمایند.

برای دانستن اهمیت نگارش صحیح این موارد نیاز به استدلال طولانی نیست همین بس که وقتی شخصی برای مطالبه حق خویش یا دفاع از ادعاهای مطروحه هزینه و زمان زیادی را صرف می‌کند بی‌گمان خواهان این است که بتواند به شایستگی از خود دفاع کرده و به حق خویش برسد یا از تحمیل بی مورد حقی بر گردن خویش جلوگیری کند که این امر علاوه براینکه مستلزم داشتن اسناد و مدارک کافی است نیازمند ارائه صحیح و به موقع آن‌ها به مرجع رسیدگی‌ نیز می‌باشد.

بنابراین برای اینکه شخص حقیقی یا حقوقی بتواند دفاعی شایسته از حق خود داشته باشد می‌بایست دانش و تسلط کافی حقوقی در زمینه ادله اثبات دعاوی(اعم از حقوقی و کیفری) و آیین رسیدگی آن‌ها را داشته باشد.

در اکثر مطالب وبسایت تلاش بر این بوده ضمن شرح و تفسیر انواع دعاوی حقوقی و کیفری شیوه رسیدگی و ادله اثباتی هر دعوا مورد بحث واقع شود تا مخاطب محترم نیاز خود را برطرف سازد؛ اما همانطوریکه در راهنمای وبسایت توضیح دادیم به دلیل پیچیدگی برخی مسائل حقوقی ممکن است علی‌رغم تلاش ما این نیاز مخاطب به طور کامل برطرف نشود لذا در این صفحه می توانید نسبت به درخواست تنظیم اسناد و لوایح مورد نیاز خویش بدون عقد قرارداد وکالت با وکیل دادگستری و در اسرع وقت و با پرداخت هزینه‌ای اندک اقدام نمایید.
بدین منظور لازم است با رزرو وقت مشاوره حضوری با گروه وکلای دادخواست موضوع را مطرح تا در کمترین زمان و با پرداخت منصفانه ترین قیمت‌ها نیاز خود را برطرف سازید.